RSS

Susan Cowsill – Lighthouse

Op achtjarige leeftijd doet Susan als lid van de familiegroep The Cowsills haar intrede in de muziekwereld. Als lid van de alternatieve popgroep The Continental Drifters legt ze in haar puberteit de basis voor haar solo-cd Just Believe It in 2005. Een gebeurtenis die overschaduwd wordt door de dood van haar broers Bill en Barry. Barry komt om in de alles verwoestende orkaan Katrina in hun thuisstad New Orleans. Bill sterft kort daarna. De liedjes op deze nieuwe cd Lighthouse reflecteren dan ook de impact die de ramp op het bestaan van Susan en haar familie had. Naast eigen composities als Onola, Sweet Bitter End, The Way That It Goes en het samen met Jackson Browne gezongen Avenue Of The Indians neemt het door haar overleden broer Barry geschreven River Of Love een aparte plaats in op deze cd.

Dat ze ook als vertolkster een hele grote dame is, blijkt uit de wijze waarop ze in de Glenn Campbell/Jimmy Webb klassieker Galveston een vorm van magie bedrijft die nieuwe glans verschaft aan dit prachtlied. Naast vocale bijdragen van broers Bob, Paul en John plus haar van The Bangles bekende schoonzuster Vicki Peterson zorgen een keur aan fantastische instrumentalisten voor een passende omlijsting van de liedjes. Liedjes die stuk voor stuk model staan voor de grote mate van betrokkenheid waarmee alle deelnemers aan deze productie te werk zijn gegaan.

Het maakt deze cd tot een toonbeeld van de veerkracht van de menselijke psyche om elke ramp te boven te komen en in dat opzicht is deze cd inderdaad een baken van licht voor een ieder die de weg kwijt is. Daarnaast is het een prachtige cd geworden waarop Susan haar vele talenten tot volle wasdom heeft weten te brengen.

www.susancowsill.com
www.myspace.com/susancowsill 
 

(Koos Gijsman)


Comments are closed.