‘Brock Zeman is a master songwriter, who writes with a maturity far beyond his chronological age. He digs in dark places and comes back with diamonds. He belongs on stage with the big boys.’ Die lovende woorden komen niet van een Canadese journalist, dj of marketeer, maar van niemand minder dan Lynn Miles, landgenote van Zeman, begenadigd songschrijfster en chanteuse extraordinaire.
Op basis van Me Then You, Zeman’s negende album alweer, heeft ze trouwens overschot van gelijk. Hij grossiert hier namelijk in snedige rootsrocksongs over verloren liefdes, losers en barflies die hij afwisselend kruidt met een vleugje Peter Wolf (Push Them Stones), een snuifje Springsteen (de instrumentatie in Season Of Sleep, en meteen ook een van de betere nummers op dit album) en vooral heel erg veel Brock Zeman.
De spanning op Me Than You wordt zorgvuldig opgebouwd, met het drieluik Claws (een ranzig en bluesy klinkende mokerslag van een song), End Of The World (dat kaal begint, in het midden zowat ontploft en eindigt in gefluister) en het al eerder genoemde Season Of Sleep (een lekker kwaaie song) als onbetwist hoogtepunt.
Niet dat de plaat daarna in een zwart gat valt, verre daarvan zelfs. Want Rain On The Roof Part 1 & 2 biedt nog ruim dertien minuten lang de sfeer en de schoonheid van het Canadese landschap ter hoogte van het wonderlijke Jasper National Park, ook al komt Zeman dan uit het drieduizend kilometer oostelijker liggende Ottawa. Het is kenschetsend voor zijn kwaliteiten als songschrijver dat Zeman het vermogen bezit om dergelijke beelden op te roepen met zijn muziek.

