RSS

The Victor Mourning – A Handful Of Locusts

Vorig jaar verspreidde Stephen Lee Canner van The Victor Mourning her en der onder de Nederlandse recensenten de ep “Fire Fire Demos” met vier folkliedjes. Op deze wijze bracht hij de net opgerichte band onder de aandacht met de aankondiging dat een debuut-cd het jaar daarop zou volgen. Het album “A Handful Of Locusts” is inmiddels verschenen. De plaat is opgenomen in de studio van Cacophony Recorders met producer Erik Wofford. Hij is bekend van het werken met onder meer Okkervil River, Explosions In The Sky en My Morning Jacket. De muziek van The Victor Mourning is te omschrijven als een versmelting van gothic country, folk, en americana. Naast Stephen Lee Canner (gitaar, zang) bestaat het Texaanse trio verder uit Lynne Adele (guitjo, zang) en Stefan Keydel (viool). 

 

Er wordt gebruik gemaakt van akoestische instrumentarium om de folk gelardeerde liedjes ten gehore te brengen. Op glorieuze wijze voeren dromerige klanken je in je gedachten mee naar de meest schitterende en vooral mysterieuze plekken waar dan ook ter wereld. De kracht van A Handful Of Locusts zit hem in de subtiele benadering. Door soms een enkele aanraking van een snaar wordt een enorm spanningsveld gecreëerd. Juist die spanning zorgt dat je het album ademloos uitzit. De sfeer van het album blijft twaalf nummers lang dan ook intiem en sober.

De ingetogen melancholiek in combinatie met de prachtige stem van Stephen en zijn gepluk aan de juiste snaren weten je tot in het diepst van je ziel te raken. Stefan laat zijn viool op vele momenten huilen. Lynne voorziet de liedjes van een droefgeestige rand met haar spel op de guitjo, ook wel een banjitar genoemd. Een instrument dat lijkt op een banjo met de nek van een gitaar. “A handful of Locusts”, die tevens opvalt door de prachtige meerstemmige zang, is een adembenemende cd vol strelende weemoed van het getalenteerde trio The Victor Mourning.

www.thevictormourning.com
www.myspace.com/thevicormouurning

(Johan Schoenmakers)


Comments are closed.